Duchovní příčiny nemoci diabetes

diabetes_esoterikaPodle esoterického (duchovního) hlediska má každá nemoc svoji příčinu a svou manifestací poukazuje na nerovnováhu těla a ducha. Co si esoterici myslí o diabetu?


Diabetes a esoterika

Jsou naše nemoci důsledkem duchovních příčin? Je možné, aby naše chování zapříčinilo onemocnění jako je diabetes? Je víc než jisté, že je to tak. Málokdo z nás hledá příčinu sám v sobě. Nejčastěji hledáme viníky kolem sebe. Řešení je tak jednoduché. Zastavme se a podívejme se na svůj život. Jdeme po správné cestě a neděláme něco špatně?

Jaké jsou vnější příznaky diabetu?

Hledáme-li duchovní příčinu nemoci diabetes, musíme se podívat jaké povahové vlastnosti mají společné pacienti s touto nemocí. Úzké, sevřené rty značí přílišnou přísnost a nepřístupnost. Vítězí chladný rozum nad něžným citem.

Pacienti s diabetem mají hluboko zažitý pocit rozmrzelosti a trpkosti. Trpké je kyselé. Chybí sladkost. Z esoterického hlediska je srdce diabetiků zahaleno tvrdým obalem chladu, který srdce chrání před „srdečností”. Velmi dobře můžeme po duchovní stránce ovlivňovat diabetes, jež přijde v průběhu života. Je všeobecně známé, že výšku hladiny cukru ovlivňují nálady a nenálady.

Pacienti s diabetem by se vědomě měli snažit změnit svůj sklon ke kyselosti a ke stresům. Diabetik nemůže přijímat sladkost života, protože ji sám druhým nedává. Postrádá vděk za sladkosti života, které dostal. Na duši pacientů spočívá velký blok zklamání z nějakého životního zážitku. Tok lásky, něžnosti a jemnosti je přehrazen tvrdou hrází. Duše diabetika si zakázala milovat jiné duše a život sám. Odmítá kohokoliv hladit a sladit druhým život. Rozum dal celému bloku velmi logické vysvětlení.

Naučme se prožívat radosti života

V dnešní době je diabetes téměř epidemií. Nadměrná konzumace komerčních sladkostí tak vyvažuje nedostatek něhy a lásky. Pohled z esoterického hlediska na diabetes mluví o neschopnosti mít rád a o pocitu zklamání. Zkuste brát diabetes jako výzvu mít se víc rád a prožívat život lépe.

Comments are closed.