Nová kniha – Očkování pro a proti

ockovani-negativaPříručka pro všechny rodiče, kteří chtějí být objektivně informovaní o pozitivech i negativech očkování.


Obsáhlé až vyčerpávající údaje, které známý německý lékař Martin Hirte během své dlouholeté praxe získal a dokládá je čísly lékařských výzkumů, se nedozvíte z reklam farmaceutických firem a patrně ani v ordinaci průměrného lékaře.

Způsobuje nárůst nových vakcín alergie či poruchy imunity?

Dr. Hirte rozhodně není odpůrcem očkování a některá z nich, jako jsou očkování proti záškrtu či tetanu, dokonce doporučuje. Poměrně skepticky se však staví ke stále narůstajícímu počtu nových vakcín a poukazuje na jejich souvislost s alergiemi, poruchami imunity a dalšími možnými poškozeními.

První část knihy je věnovaná otázkám farmaceutického průmyslu a jeho propojení s odborníky propagujícími zavádění nových očkovacích látek. Rozebírá zde složení vakcín z hlediska jejich účinnosti i bezpečnosti a poukazuje také na možná poškození, která sebou očkování může přinést.

Povinné očkování – pozitiva i rizika

Ve druhé části najdete rozebraná pozitiva i rizika všech vakcín, které jsou v ČR pro děti povinné. Jsou zde také informace o očkování proti pneumokokům, klíšťové encefalitidě, chřipce, rakovině děložního čípku, meningokokům a planým neštovicím. Kromě převážně dětských nemocí jsou popsána i očkování před cestou do exotických zemí.

Kniha je doplněna právním rozborem situace v České republice, kde je na rozdíl od zemí evropského západu očkování ze zákona povinné a rodiče nemají možnost výběru, co svým dětem nechají naočkovat. Odborný článek je věnovaný vakcíně proti tuberkulóze, která se v zemích na západ od ČR pro svou rizikovost doporučuje jen výběrově.

 

Comments are closed.