“Zdraví nakupuji na netu”

lekarna-on-lineDobrý den, jsem Kamila, je mi 36 let a mám dvě děti, 4-letého Patrika a 18-ti měsíční Alenku. Jsem s dětmi doma, manžel je poměrně často služebně mimo město i na několik dní.


A z toho pramení můj problém. Do města jsem se přistěhovala za ním, měl tady byt, práci, rodinu. Já byla již těhotná, takže mé zaměstnání se nějak neřešilo. Co jsme bohužel nějak pozapomněli vzít v potaz bylo mé sociální zázemí. Nejen rodiče, ale i sestřina rodina, kamarádky, sousedé… Tedy – samozřejmě jsem na to myslela, ale byla jsem moc zamilovaná a tak nějak jsem se těšila na změnu, domácí prostředí přeci jenom trochu dusilo.

Z počátku bylo všechno fajn, ale po narození Patrika jsme se s manželem trochu odcizili, on byl často v práci do noci, později služební cesty. Není za tím jiná žena, jen je prostě úspěšný, práce ho baví, i pro mne je důležité, že má slušný příjem a pocit „nepostradatelnosti”. Patrik byl občas nemocný, nic vážného, nějaké ty teploty kvůli zoubkům, potom rýma, mne provázely menstruační bolesti, bolesti hlavy….

Když jsem byla těhotná s Alenkou, bývalo mi hodně zle. V té době jsem se začala přiklánět k přírodní medicíně. Alenka se nakonec narodila o osm týdnů dříve. Vše ukazovalo na to, že je v pořádku. Ale Alenka byla hodně náchylná k nemocem, objevil se jí atopický ekzém, febrilní křeče… Moc krásná a šikovná holčička, ale u lékaře jsme byli každou chvíli. To ještě tak nějak šlo, co mne ale trápilo byly cesty pro léky. Nepříjemná lékárnice, často fronta, manžel byl většinou pryč, tak ať se dělo co dělo, musela jsem s nemocnými dětmi všechno přetrpět.

Až nedávno jsem zjistila, že léky, doplňky stravy, bio potraviny i ekodrogerii (kterou používám kvůli ekzémům mé dcery) můžu nakupovat v internetové lékárně. Je tam toho mnohem víc. K mé velké radosti už nemusím kupovat jednotlivé věci po různých on-line shopech pro alternativní matky, všechno mám pěkně pohromadě na jedněch stránkách. A nestává se, že bych na něco musela čekat, protože v naší lékárně to není zrovna na skladě a nebo dokonce jet do sousedního města, když je lékárna zavřená (což se stávalo vcelku často). Takže vše nakupuji v lékárně na netu, do té kamenné chodím jen pro léky na předpis, kterých je ostatně menšina.

A manželství se tak nějak také spravuje. Manžel přemýšlí, že si najde jinou práci, aby mohl být více doma. Stav mojí dcerky se také ustálil. S ekzémem sice stále bojujeme, ale horečky jsou v normě.

Comments are closed.